Utförsäljning endast online {{productHelper.calculateClearanceSalePercent(product, sapFactory.isOnClearanceSale(product))}}%
ANPASSNINGSENHET TINA 2A

Tina 2A med M20 ansl. för användning till nödstopp,säkerhetsgivare etc. som har pot. fria kontakter.

ANPASSNINGSENHET TINA 2A

Tina 2A med M20 ansl. för användning till nödstopp,säkerhetsgivare etc. som har pot. fria kontakter.

  • {{::productHelper.getCorrectArticleLabel(product.ItemArticleDisplayType, 'Artikelnr', 'RSK-nr')}}: {{::product.ItemArticleDisplayNumber}}

  • EAN: 7350024436808

  • Typbeskr: 2TLJ020054R0100

  • Varumärke: JOKAB

  • Enhet: ST

  • Förpackningsstorlek: 1

  • Kap: Nej

  • Rabattgrupp: 338 - 648 Säkerhetssystem VITAL o TINA JOKAB/ABB

  • Rohs: Ja

  • Leveransvillkor: N - ALEM09, ej förlängd ansvarstid

  • Lagerförd: Nej


Produktinformation

Tina-enheter anpassar den dynamiska säkerhetsslingan i Vital och Pluto till säkerhetskomponenter med mekaniska kontakter, såsom nödstopp, brytare samt ljusbommar/ridåer med dubbla utgångar.

Tina finns i flera varianter, beroende på typ av säkerhetskomponent som ska kopplas in till Vital- eller Plutoslingan. Det finns även en förbikopplingsenhet, tre kopplingsblock med 2, 4 eller 8 M12-kontakter, samt en blindplugg för oanvända kontakter.

Tina 2A/B, Tina 3A och Tina 7A används för inkoppling av säkerhetsgivare med mekaniska kontakter, såsom nödstopp, brytare samt ljusridå och ljusbom med reläutgångar.
Tina 5A är en enhet för förbikoppling av skyddsanordningar med möjlighet att ansluta en övervakad indikeringslampa.
Tina 10A/B/C används för inkoppling av ljusbom/ljusridå till Vital eller Pluto.
Tina 6A övervakar kortslutningar. Den används till att anpassa säkerhetsgivare med säkerhetskontaktband och säkerhetsmattor med reläutgångar till den dynamiska säkerhetsslingan.
Tina 4A, Tina 8A, Tina 11A och Tina 12A är kopplingsblock med M12-anslutningar. De används för att ansluta flera säkerhetsgivare med M12-kontakter via en enda kabel
Tina 1A är en enhet som är avsedd för användning med kopplingsblocken Tina 4A eller Tina 8A där den används som en blindplugg i oanvända M12-anslutningar.

Observera att våra dynamiska säkerhetskomponenter, t ex Eden och Spot, kan kopplas direkt in i Vital/Pluto slingan utan mellanliggande Tina-enhet.


Teknisk Information

Food Contact Material Nej
REACH Nej

Mer information / Länkar / Filer


Stämmer inte artikelinformationen eller har du förslag på tillbehör? Tipsa oss här!
{{!modelerrors.FromEmail ? 'Din E-post' : modelerrors.FromEmail.Errors[0].ErrorMessage === 'Required' ? 'Mailadress saknas' : 'Mailadressen är fel'}}
Telefon
{{!modelerrors.Feedback ? 'Feedback' : 'Feedback saknas'}}
Tack för din återkoppling
Ett fel har uppstått
  • Denna produkt utgår
  • {{product.Sap.Stock.AtpQuantity}} {{product.ItemSalesUnit}} Lager {{product.Sap.FastboxStock.AtpQuantity ? product.Sap.FastboxStock.AtpQuantity : 0}} {{product.ItemSalesUnit}}
  • Avgifter{{product.Sap.Prices.DutiesStr}} {{currency}}
  • Priskvantitet{{product.Sap.Prices.PriceQuantityStr}}
  • Listpris {{product.Sap.Prices.ListPriceStr}} {{currency}}
  • Produkten utgår {{insertValueByKeyword("Produkten utgår och tillgängligt lager kvar är {quantity} ", "{quantity}", product.MaxAvailableQuantity)}}
    Produkten utgår och kvarvarande tillgängligt antal är lagt till din varukorg.
  • Se butikssaldo
  • Dummy User DK +45 12 34 56 78

Kabelstumpar (Centrallager)

  • {{remnant.Value}} ST Kabel{{remnant.StockedAmount}} Stump